Виховні заходи

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ  ТА  ПРИМИРЕННЯ

                    Епіграф: «Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього.»

 

8 та 9 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Завдяки Указу Президента виданий у 2015 році Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; у Норвегії – «День визволення»; у Словаччині – «День перемоги над нацизмом»; у США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; у Чехії – «Національний День».

Символ – червоний мак

Квітка маку в українські традиції

В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах

З народної творчості мак як символ пов'язаний із війною та військом перейшов у художню літературу

 Мак як символ пам'яті в Україні

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.

Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом ми пропонуємо нове гасло: “Пам'ятаємо. Перемагаємо”. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

  Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей. На нашу землю війна прийшла раннім світанком 22 червня 1941 року.

І як тільки ворог ступив на українську землю, мільйони піднялись, щоб дати йому відсіч. І кожен вірив у світлу перемогу.

Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забуваємо ми воїнів нашого села. Золотими літерами вписані їх прізвища та імена на памятнику загиблим воїнам.

Втрати України від фашизму:

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти               – складають понад 8 мільйонів осіб.

- Найголовніше, діти, це мирне небо над головою і спокій у нашій державі.











ШКІЛЬНЕ СВЯТО


З метою ознайомлення та закріплення знань правил дорожнього руху в Олександрівському НВК КЗ «Олександрівське НВО № 2» з 09 по 13 вересня 2019 року пройшов тиждень безпеки дорожнього руху. Головною темою Тижня безпеки дорожнього руху стала безпека учнів на дорозі. Завдання Тижня безпеки дорожнього руху – нагадати учням про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Відповідно до тематики тижня в школі проводилися ряд інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.
На загальношкільній лінійці «Знай Правила дорожнього руху» учні ознайомилися з планом заходів у рамках Тижня. Протягом тижня класні керівники 1-11 класів проводили ряд тематичних виховних годин, на яких ознайомлювали учнів з правилами дорожнього руху, згадували основні обов’язки пішоходів. Учні 1-4 класів переглядали тематичні мультфільми про безпеку на дорозі. Учні 3-Б класу взяли участь у сюжетно – рольовій грі «Я – пішохід», на якій практично застосували знання про правила дорожнього руху. Була оформлена виставка малюнків на тему «Безпека дорожнього руху», в якій взяли участь учні 3-4 класів. Також, в 4 –Б класі була проведена вікторина «Як ти знаєш правила дорожнього руху». У ході проведення тижня учні середньої школи, а саме учні 5-6 класів взяли участь в конкурсі «Юні Інспектори Руху». За підсумками усіх конкурсів наша команда «АвтоЛад» посіла ІІ місце

Немає коментарів:

Дописати коментар